Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Poznań.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Poznań.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Obecny rynek pracy jest coraz bardziej wymagający. Stanowiska, już teraz są w dużej części zautomatyzowane albo korzystają z innowacyjnych rozwiązań. Powstają nowe trendy, zawody, możliwości. A w tym wszystkim jest kolejne pokolenie, które będzie walczyć o swoją pozycję. Już teraz zdaje ono sobie sprawę z tego, że edukacja i wszechstronność mediów jest na tyle wielka, że ciężko wybić w tłumie rówieśników. Dlatego stawia się na zajęcia dodatkowe dla dzieci, które będą rozwijać w nich cechy i umiejętności, które trudniej zdobyć samemu w codziennym życiu. Niektóre wskazują na konkretny rozwój w danym kierunku, inne rozwijają wielotorowo, dając dzieciakom możliwości poznania i wykorzystywania w praktyce miękkich umiejętności. Tak czy inaczej, każde takie zajęcia mają olbrzymi wpływ na rozwój, wychowanie, zdobywanie pasji.

Jakie zajęcia dodatkowe dla dziecka? Poznań oferuje całkiem ciekawe rozwiązania w tej materii. Jest w czym wybierać w zależności od tego, co interesuje nas jako rodziców i co najważniejsze, w jakim kierunku rozwoju chce podążać nasza pociecha. No to startujemy!

Postaw na ogólny rozwój

Na początek może coś, co jest alternatywą dla rodziców i dzieciaków nie mających jeszcze pomysłu na to, w jakim kierunku rozwijać swoje umiejętności.TaakaSzkoła pozwala na naukę tego…jak efektywnie się uczyć. Zajęcia dodatkowe dla dzieci od 6 miesiąca do 12 roku życia, podzielone na odpowiednie grupy wiekowe wspierają ich ogólny rozwój. Jak dla nas świetna sprawa. Tego typu zajęcia zdają się być odpowiednie dla każdego dziecka. Zarówno dla tych, które mają problemy w nauce, jak i tych, które ambitnie podchodzą do kolejnych zajęć szkolnych i chcą być jeszcze lepsze!

Smaczne przygody

Poznawanie nowych smaków, tworzenie przepysznych i ciekawych dań dla całej rodziny a do tego wszystkiego ciekawe fakty geograficzne, kulturowe czy przyrodnicze. Zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie warsztatów kulinarnych to ciekawa opcja, która zawojowała w ostatnim czasie rynek edukacji. Dzieci chcą gotować, jest to dla nich powód do dumy. Chcą dzielić się tym, co wyszło spod ich rąk z innymi. Zdecydowanie polecamy, jeżeli nasze dziecko ma zapał do gotowania, nie boi się wyzwań, jak i chce się rozwijać, poznając świat, zwyczaje, kulturę. Dla nas jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Poznaniu do tego typu edukacji są Kulinarne Przygody — Akademia Umiejętności i Smaku.

Zajęcia dodatkowe w rytm muzyki

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Dodatkowo wspaniale rozwija psychoruchowo, emocjonalnie i społecznie. Zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie zajęć tanecznych to nadal bardzo dobry pomysł dla dzieciaków w każdym wieku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkoły tańca to także wszelkie zajęcia, które uczą nie tylko znanych nam klasycznych układów, ale pozwalają na pełne kształcenie i umuzykalnianie najmłodszych. Tańce nowoczesne dają im swobodę interpretacji, rozwijają twórczo, ruchowo i dają możliwości wyrażania siebie. Tego typu zajęcia można odnaleźć między innymi w Discofox Poznań.

Kodować każdy może, jeden lepiej…

Zaczęliśmy wpis od wizji przyszłości, gdzie technologia idzie w parze z codziennością już w każdym aspekcie życia. Dlatego zakończymy propozycją dla tych, którzy całkowicie się z tym zgadzają. Zajęcia informatyczne dla dzieci i kurs programowania nie tylko nauczą najmłodszych podstaw przyszłych, najbardziej pożądanych zawodów, ale także rozwiną wszechstronne umiejętności komunikacji, pracy w grupie, czy kreatywności. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy tutaj do zapoznania się z nasza ofertą.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci czy warto?

Jako odpowiedzialni rodzice, w naszej gestii leży to, aby wspomóc rozwój, pasje i zainteresowania naszych pociech. To dzięki nam osiągną one sukces. To nasze wsparcie i zainteresowanie ich poczynaniami pozwolą na to, aby wykształciły w sobie odpowiednie cechy, którym będą mogły zawdzięczać sukces.


Komentarze

  1. Małgorzata C

    Bardzo dziękuję za ciekawe podsumowanie naszych poznańskich zajęć dla dzieciaków. Ja już od kwietnia szukam czegoś, co po wakacjach usatysfakcjonuje moich trzech urwisów. A jest ciężko 😉 Chyba zdecyduję się na Państwa kurs programowania dla dzieci, proszę jeszcze o informację, czy będą organizowane jakiś letnie półkolonie, co bym miała okazję się przekonać czy warto 😉

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *