Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci online.

Nauka programowania dla dzieci online.

Weszliśmy w trzecią dekadę XXI wieku, wykorzystując w praktyce możliwości technologiczne rozwijane przez ostatnie dziesięciolecia. Sytuacja, jaka zastała nas na początku 2020 roku pokazała, że jesteśmy gotowi do przejścia w „tryb online”. Zasięg sieci internetowej, a jednocześnie jej popularność jest tak wielka, że bez problemu przelanie do niej obowiązku codziennych okazało się proste. Zauważalny popyt na towary i usługi „online” wzrósł niesamowicie w niemalże każdej branży. My również zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie kursami programowania przez Internet. Wyszliśmy więc poza stacjonarny kurs programowania dla dzieci w Poznaniu i dodaliśmy do oferty e-lekcje.

Czym się różni nauka programowania dla dzieci online od nauki stacjonarnej?

Czas.

Przede wszystkim zajmuje zarówno słuchaczom, jak i rodzicom tych najmłodszych uczniów zdecydowanie mniej czasu. Dużo łatwiej czy dziecko, czy nastolatek, może wygospodarować sobie chwilę czasu, na kształcenie się zacisza swojego domu. To samo tyczy się braku potrzeby odwożenia i przywożenia dzieci na zajęcia stacjonarne.

Kurs programowania online dla dzieci dalej pozostają zajęciami podczas których cała klasa aktywnie bierze udział prowadzonej na żywo przez wykładowcę lekcji. Nie jest więc to nauka samodzielna, ale jednocześnie kształtuje nieco umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji czy gospodarowania własnym czasem przeznaczonym na rozwój.

Technologiczne możliwości.

Od lat mówimy głośno o tym, że uczymy dzieci technologicznej śmiałości i wskazujemy na możliwości, jakie daje nauka XXI wieku. Czy może być coś bardziej oczywistego niż wykorzystywanie technologii właśnie do rozwoju. Kurs programowania dla dzieci przez Internet pokazuje, że to o czym mowa w teorii jak najbardziej przekłada się na praktykę. Pozwala młodym słuchaczom dać się całkowicie pochłonąć przez technologiczne możliwości, jak i kształtuje w nich twórców kolejnych udogodnień w przyszłości.

Czy nauka programowania dla dzieci online jest tak samo dobra, jak warsztaty stacjonarne?

Jest inna, ale jeżeli chodzi o sam materiał nauczania, końcowe efekty są takie jak podczas kursów stacjonarnych. Wybierając kurs kodowania online dla dzieci, warto jest skorzystać z ofert takich jak nasza, a więc szkoły, która jest doświadczona w cyfrowej edukacji młodzieży. Wiedząc, co interesuje najmłodsze pokolenia, jak podchodzą do pewnych tematów i jakie mają wyobrażenie o nauce i przyszłości z nią związaną, stworzyliśmy optymalny program nauczania. Dzięki niemu nasi Internetowi uczniowie nie pozostają w tyle w porównaniu do uczniów korzystających z edukacji w trybie stacjonarnym.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *