Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak zacząć naukę programowania?

Jak zacząć naukę programowania?

Nauka programowania – co to jest?

W tej chwili nauka programowania dla dzieci i młodzieży to szereg świetnych możliwości, które nie tylko kształtują w dziecku konkretnie przyszłego programistę, ale rozwijają wielotorowo. Oczywiście na pierwszym miejscu nadal znajduje się edukacja w kierunku tego, jak „rozmawiać” z komputerem, tworzyć na nim ciekawe i innowacyjne rozwiązania, czy dawać możliwości łatwego życia na co dzień dla innych, ale to nie wszystko. Nauka programowania dla dzieci uczy je wielu przydatnych umiejętności, wspomaga rozwój logicznego myślenia, uczy działania analitycznego, projektowego i wspomaga kreatywność. Wszystko to w połączeniu z urządzeniami, które są dla obecnego najmłodszego pokolenia codziennością, co sprawia, że nauka ta przychodzi z łatwością, a nawet jako przyjemne chwile po całych dniach wkuwania szkolnej teorii, która na dodatek niekoniecznie sprawdzi się kiedykolwiek w praktyce.

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków

Nauka programowania dla dzieci staje się też świetną opcją dla nastolatków. Dzieciaki wchodzące w wiek lat nastu niekoniecznie chcą rozwijać swoje talenty, bardziej skupiają się na tym, aby zrobić wrażenie na rówieśnikach. Tworzenie gier komputerowych, łatwość obsługi cyfrowych urządzeń oraz doskonała znajomość działania wielu aplikacji jest czymś, co jest pożądane wśród wielu młodych osób. W ten sposób mają możliwości na wykazanie się w towarzystwie umiejętnościami, które są cenione przez rówieśników. Takie zajęcia edukacyjne – popołudniowe stają się dla nich ciekawym uzupełnieniem dnia.

Jak wygląda nauka programowania?

Jak wspomnieliśmy w pierwszym akapicie tekstu, nauka programowania to rozwój wielotorowy, Jednak zagłębiając się w możliwości, jakie dzieciaki otrzymują w czasie zajęć, warto podkreślić, jakie innowacje rządzą edukacyjnym rynkiem programistycznym.

W zależności od wieku słuchacza, jak i jego stopnia aktualnego zaawansowania w kwestii znajomości języków i możliwości mamy wiele programów edukacyjnych. Począwszy od chyba najbardziej znanego programu (i języka), jakim jest Scratch, który króluje w kategorii pierwszej aplikacji dla małych koderów, poprzez przechodzenie do programowania tekstowego w aplikacjach ułatwiających ich zrozumienie, aż do pełnoprawnego „dorosłego” programowania.

Niektóre szkoły oferują także początki poprzez programowanie robotów czy budowanie własnych urządzeń. Jednak zdecydowanie rozwijają one wyłącznie podstawy. Lepiej postawić na szkodę, która w krótkim czasie obiecuje, że dziecko siądzie do komputera i napisze swoją pierwszą grę, program, aplikację.

Nauka programowania. Co na początek?

Jak wybrać odpowiednią placówkę prowadzącą przyszłościowe warsztaty programowania dla dzieci? Poznań to jedno z miast, w którym znajduje się nasza szkoła Zaprogramowani.com. Naszym celem jest nie tylko nauka programowania, ale i zdobywanie umiejętności poszerzania swojej wiedzy, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, jak programowanie podlega ciągłym zmianom. Nasza szkoła stawia na jutro, zapraszając już dzisiaj.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *