Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Dzieciaki a programowanie. Zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Dzieciaki a programowanie. Zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Termin programowanie mógłby się wydawać opisem dziedziny wyłącznie dla osób dorosłych. Jednak w odpowiednio przygotowany do tego sposób, do programowania mogą pochodzić nawet maluchy. To dla nich świetna zabawa i możliwość niesamowitego bodźca do rozwoju. Zapytasz, jak to możliwe? Otóż potrzebne są po prostu dopasowane do ich wieku zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Czy dzieci mogą programować?

Oczywiście, pełnoprawne programowanie wymaga od kodera wielu umiejętności, znajomości choćby podstaw logicznych czy ciągów algorytmicznych. Dodatkowo, co najważniejsze, czytania i pisania oraz najczęściej, dobrej znajomości języka angielskiego. Jednak dla dzieciaków istnieje szereg udogodnień. Może nie dadzą im one super umiejętności pozwalających na programowanie gier czy nowych aplikacji, ale na pewno będą idealne dla ich rozwoju w tym kierunku.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Dzieciaki mogą się uczyć programowania na dwa sposoby. Po pierwsze, istnieje szereg kursów w większych miastach Polski (zarówno takich jak Poznań czy Kraków, co jest raczej oczywiste, ale i mniejszych, jak choćby Głogów czy Lubin!). Odpowiednia kadra pedagogów przygotuje dzieciaki od podstaw. Po drugie, najmłodsi mogą uczyć się w domu, za pomocą specjalni przystosowanych dla nich programów i aplikacji. Najpopularniejsze w najmłodszej kategorii wiekowej, jest to coraz bardziej znane programowanie w Scratch, języku przystosowanym wizualnie właśnie dla początkujących pociech.

Dalej już z górki. Możliwość samodzielnego stworzenia przez dziecko własnej mini gry, animacji czy prostej aplikacji daje mu poczucie, że może więcej. Zachęca go to do rozwijania nowych umiejętności i poznawania możliwości. Stąd krótka droga do innych, bardziej rozwiniętych metod kodowania.

Dlaczego warto uczyć dziecko programowania?

Naprawdę warto, gdyż jest to kierunek rozwoju bazujący na podstawowych algorytmach rządzących naszym życiem. Jako nauka ścisła doskonale stymuluje rozwój mózgu dziecka. Należy też zwrócić uwagę na to, że jest to obecnie nadal nisza, jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci. Z tego względu będzie ono miało dodatkową zachętę, w zawiązku z wyróżnianiem się w rodzaju zajęć pozalekcyjnych wśród rówieśników.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *