Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czy nauka programowania jest trudna?

Czy nauka programowania jest trudna?

Nauka programowania czy warto?

Mnogość kursów programowania dla dzieci na rynku sprawia, że coraz więcej rodziców zadaje sobie pytanie, jak to rzeczywiście jest z tym kodowaniem? Czy nauka programowania to coś, co wniesie rzeczywisty wkład w rozwój dziecka, czy może wymyślne zajęcia dodatkowe działające na wyobraźnię i nic, poza tym? Czy warsztaty programowania dla dzieci to kolejny krok w rozwoju najmłodszego obecnie pokolenia, a może zwykła moda? Czy ogólnie warto?

Aby odnaleźć odpowiedzi na te pytania, należy sobie zdać sprawę tego, w jakim punkcie znajduje się w tej chwili nasz świat? Praktycznie każda dziedzina życia jest już zdominowana przez mniej lub bardziej zawoalowaną cyfrową technologię. Wiele najważniejszych systemów i urządzeń działa dzięki ludziom umiejącym je odpowiednio stworzyć, jak i mających ogólny pomysł na to, jak coś może ułatwić życie. Dlatego kurs programowania dla dzieci jawi się jako kolejny stopień ewolucji edukacji, przystosowany do rozwoju przyszłych, niezwykle wartościowych członków społeczeństwa. Z tego też powodu nauka programowania to po prostu coś, co warto wdrożyć w drogę edukacji każdego dziecka.

Kodowanie. Jak zacząć?

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży może być rozpoczęta na kilka sposobów. Jako że na razie nie ma co liczyć na to, że wysoki poziom edukacji programistycznej pojawi się w publicznych szkołach, należy postawić na inne rozwiązania.

  1. Aplikacja do nauki programowania.

W obecnych czasach śmiałość technologiczna dzieci i młodzieży pozwala na używanie ciekawych i fascynujących gier i aplikacji, które dzięki zabawie lub graniu w nie świetnie uczą podstaw (i nie tylko) programowania. Możemy znaleźć tu zarówno te adresowane dla dzieci zaczynających naukę (i szkolną, i programowania), jak i dla nastolatków, którzy chcą poznać bardziej profesjonalne języki.

  1. Nauka programowania online.

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży online, to także coraz częstszy trend w koderskiej edukacji. Ważne, aby podczas takich lekcji dziecko miało dostęp do osoby, która na bieżąco będzie monitorowała jego postępy i pomagała z problemami.

  1. Dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Jedną z najlepszych opcji, jeżeli jest to możliwe, jest kurs programowania dla dzieci. Poznań oferuje takowe, dzięki naszej placówce. Tego typu kurs pozwala uczniom na naukę programowania w najbardziej efektywny sposób. Stały nadzór nauczyciela, możliwości pracy w grupie rówieśników i dopasowanie materiału do indywidualnych umiejętność ucznia, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Czy kodowanie jest trudne?

Na pewno jest to dziedzina życia, która, aby osiągnąć w niej sukces wymaga swoistego zacięcia od ucznia. Jednak prawda jest taka, że takie podejście to nic innego, niż ma to, które ma miejsce w każdym kierunku rozwoju. A wracając konkretnie do nauki programowania… wymaga ona pewnych cech, które potrzebne są przyszłemu specjaliście, jednak w większości są to umiejętności, które można zdobyć podczas odpowiednich zajęć dla dzieci, jak i początkujących koderów. Samo zagadnienie programowania zdaje się intuicyjne i łatwe do zrozumienia, na poparcie czego, można podać przykład dzisiejszych 8-10 latków, którzy podczas kursów bez problemu przyswajają materiał dotyczący programowania, kiedyś wykładany dopiero w szkołach średnich.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *